280.png
Yeşilova Mh. Lowland Business Rezidans Etimesgut/Ankara 0532 251 00 43

Betonarme Projelendirme

Bir yapının inşasından önce projelendirilmesi gerekir. Projelendirme; yapının sağlam, ekonomik ve dayanıklı olmasını sağlar. Projelendirme, mühendislik ve mimarlık alanının konusu olduğundan bu alanda tecrübeli şirketlerden faydalanmak gerekir. 1C Mühendislik&Mimarlık, betonarme projelendirme konusunda oldukça başarılıdır. Kiriş, kolon, döşeme, merdiven, istinat duvarı ve daha birçok detay üzerinden projelendirme yapar. Milimetrik hesaplamalar ile yapının muhteşemliğini ortaya koyar. Böylece daha nitelikli yapılar ortaya çıkar. İnsan hayatı risk kaldırmaz. Dolayısı ile de profesyonel çalışan ve işini iyi bilen şirketlere ihtiyaç vardır.

Mühendislik ve mimarlık şirketleri betonarme projelendirme ile müşterilerinin eşsiz yapılara sahip olmasını sağlar. Bir yapının eşsizliği sadece görümü değildir. Aynı zamanda depreme dayanıklı olması, esnemesi ve mukavemeti de önemlidir. Yapının günü geldiğinde sakinlerinin canına mal olmaması için projelendirme gerekecektir.

Betonarme projelendirme hizmeti ile danışmanlık şirketleri müşterilerine birçok yönden avantaj sağlar. Yapılarda işin büyük kısmı projelendirme ve çizimdir. Çizim ve projelendirme yanlış yapıldığında üste eklenecek katlarda orantısızlık görülür. Bu da yapının çökmesini kolaylaştırır. Milimetrik hesaplamalar ve doğru duvar kalınlığı ile yapı dayanıklı ve güçlü olacaktır.

Betonarme projelendirme yaptırarak şu konularda da bilgi sahibi olursunuz;

 • Yapının ne kadar sürede inşa edileceği
 • Yapının taslakları, kullanılacak malzemesinin dinamik etkileri
 • Yapıya eklenecekler ve nasıl bir yol izlenilmesi gerektiği
 • Yapıda kullanılacakların tam listesinin belirlenmesi
 • Ekonomik ve sağlam yapıların inşasının sağlanması
 • Kirişlerin ve çerçevelerin statik hesabının yapılması
 • Emniyet gerilmesi
 • Burkulma, çubuk mukavemeti, temeller

Betonarme projelendirme ile en başta maliyet hesabı doğru bir şekilde yapılacaktır. Yapının ne kadar yükü taşıyabileceği hesaplanıp o doğrultuda çalışmalara başlanacaktır. Demir kalınlığından yapının esneme kabiliyetine kadar her ayrıntı ince hesaplamalar ile belirlenecektir. Sakinler oturduğunda ve boş olduğunda yapının ne kadar ağırlık kaldırabileceği dayanıklılığının da göstergesidir.

Ucuz ve dayanıklı yapı için betonarme projelendirme gereklidir. Olası depremlerde esneme kabiliyeti olan, dayanıklı yapılar inşa edilebilecektir. Mimarlık ve mühendislik firmaları sağlam ve teknolojik yapıların inşası için projelendirme yapar. Betonarme projelendirme desteği almadan yapının bitiş süresi ve tamamlanması için yapılması gerekenlerde tereddüt yaşanabilir. Başlanılan yapıda ileriyi görmek ve taahhüt altına girmek için betonarme projelendirme elzemdir. 

Betonarme Projelendirme İçin Müşterilere Sağlanan Hizmetler

Betonarme projelendirme tek yönlü hizmetlerden değildir. Kamusal alanlardan toplu yaşam alanlarına kadar her türlü yapı için betonarme projelendirme yapılır. İlgili Bakanlık prosedürleri işletilmesi ve yapı için gerekli izinler başvurularının yapılması da projelendirme kapsamındadır. Betonarme raporu, deprem testi ve daha fazlası hizmet olarak sağlanır. Hastane, okul, spor salonu, belediye binaları, konut ve daha birçok yapının betonarme projelendirmesi yapılabilecektir. Büyük yapılarda ince hesaplamalardan yalıtıma kadar her detay için hizmet alımı yapmak durumunda kalmazsınız. Her türlü mühendislik ve mimarlık işleri firma kapsamında verilir. 

Ses yalıtımının ne şekilde olacağı ve kullanılacak malzemelere kadar her bir detay üzerinde durulur.  Size ise sadece gerekli malzemeleri sipariş etmek ve yapının inşasına başlamak kalır. Büyük ölçekli projelerde alt yapı dahil her türlü izin başvuruları da 1C Mühendislik&Mimarlık tarafından yapılır.  Betonarme projelendirme doğru olarak yapılmadığında alt yapı problemleri ile de karşılaşılabilir. Olası elektrik ve su kesintileri, doğalgaz izin başvuruları şirket tarafından halledilecektir.

Yapıya ait birden fazla işi kısa sürede yapmak ve projeye başlamak için betonarme projelendirme desteği almalısınız. Uzman kadrosu ve profesyonel ekibi ile betonarme projelendirmeden çeşitli projelere kadar hizmet vermektedir.

Çelik Projelendirme

Betonarme yapıların avantajları olduğu kadar dezavantajlarının da olması çelik projelendirmeye olan ilgiyi artırmıştır. Hafifliği ve fonksiyonelliği çelik projelendirme çalışmalarına hız kazandırır. Statik hesaplamalar yapılarak çelik gövde oluşturularak yapı iskeleti ve gövdesi tasarlanır. Profil kalınlığı, dinamik ve statik değerler üzerinden gerekli hesaplamalar ile proje oluşturulur. 1C Mühendislik&Mimarlık profesyonel ekip kadrosu ve yetişmiş elemanları ile çelik projelendirme alanında uzmandır. Mimari projeler ve her türlü yapı dahil en iyi gövde tasarımı ve hesaplamalar yapar. Estetik vurgusu ön planda olan ve fonksiyonelliği muadillerine göre daha önde çelik projelendirme istiyorsanız mutlaka fikir alın. Çelik projelendirme, betonarme projelendirme ve mühendislik ile mimarlık alanında her türlü tasarım için uzman desteği alabilirsiniz. Çizim ve tasarım işlerini yaptırmasanız da uzmanından fikir almak ekonomik ve sağlam yapılar inşa etmenize yardım eder.

Çelik projelendirme, yapılarda hafifliğin öne çıktığı yapılardır. Gerekli ölçümler, çizimler ve milimetrik hesaplamalar yapıldıktan sonra yapının kısa sürede inşası mümkündür. Çelik gövde üzerinde esneme kabiliyetinden çelik mukavemetine kadar her detay milimetrik hesaplamalarla hazırlanır. Olası olumsuzlukları önlemek için her detay tekrar gözden geçirilir. Çelik projelendirme yapılırken Dünya Standardı’nda bazı kurallara da dikkat edilir.

 • Yapı elemanlarının boyutlandırılmasında alınacak yükler hesap değerleri
 • Deprem etkisi altında binaların tasarımı için esaslar
 • Soğukta şekillendirilmiş ince cidarlı profillerin hesap kuralları
 • Çelik yapıların tasarım ve yapım kuralları

Çelik projelendirmede imalat ve montaj çizimlerinin yapılması için imalat esnasında kullanılacak malzemeler hakkında da bilgi sahibi olmak zorunludur. Mimar ve mühendis kadrosu en iyi şekilde yetişmiş olan firmalar ev, dükkân, çok katlı olmayan ticaret merkezleri tasarlar.

Mimari projeler sayesinde depo, atölye, sosyal tesislerde çelik projelendirme kullanılır. Çelik projelendirme daha çok deprem riski yüksek bölgelerde tercih edilmektedir. Mühendislik ve mimarlık firmalarından çelik projelendirme desteği bu bölgelerde alınmalıdır. Genelde en fazla iki katlı olarak tasarlanan projelerin sağlamlığı ve dayanıklılığı fazladır. Çelik malzemeden yapılan mimari yapılar 1.dereceden ve 2. dereceden deprem bölgelerinde hayat kurtarıcı projeler ortaya çıkmasına yarar. Türkiye’nin dört bir yanında yapıların çelik projelendirmelerinin yapılması için firmamız gerektiği özeni gösterir. Çelik mukavemetinin ve esnekliğinin ön plana çıktığı projelere imza atılmıştır.

Profillerin birbirlerine göre konumundan yapı içinde kullanılacak eşyaların direncine kadar her detay gerekli hesaplamalar yapılarak hazırlanır.

 • Mekanik özellikler
 • Statik hesaplamalar
 • Mali hesaplamalar
 • Güvenlik ve ilgili yönetmeliklere uygunluk
 • Çelik projelendirmede yapıların müşterinin istediği şekilde ve fizik kurallarına uygun olarak tasarlanması  

Çelik Projelendirme Hizmetleri ve Uygulanması

Çelik projelendirme etkisi artan ve çok fazla tercih edilen mühendislik harikasıdır. Müşteri isteği projelendirme sürecinin belirlenmesinde etkendir. Betonarme projelendirmeye sıcak bakmayan müşterilere çelik projelendirme hizmeti sunulmaktadır. Betonarme projelendirme kadar nitelikli ve ince hesaplamalar ile yapılır.

Çelik yapıların kurulumu daha hızlı olduğundan zaman sorunu olan müşterilere çelik projelendirme hizmeti verilir. Çelik yapılar diğer yapılar kadar uzun ömürlü olduğundan kullanım açısından dezavantajı olmaz. Müşteri profili ve isteklerine göre çelik projelendirme yapılması mümkündür. Kullanım kolaylığı sağladığından çok daha fazla tercih edilir. Ekonomik olup tasarruf oranı yüksektir. İklimden betonarme yapılar kadar etkilenmeseler de projelendirme aşamasında her detay göz önünde bulundurulur. Çelik yapıların paslanmaz malzeme ile kaplanmasına kadar gerekli prosedürler işletilir. Ekonomik ve tasarruflu yapı projelendirmesi istiyorsanız çelik projelendirme tercih edebilirsiniz. 1C Mühendislik&Mimarlık, sağlam çelik profillerin hangi kalınlıkta olması gerektiğinden konumlandırılmasına kadar yapıyla ilgili olasılıklarla ilgilenir.

Çözüm odaklı teknikler ile alanında uzman ve yetkin kadrosuyla sektörde 40 başarı dolu yıl
Hızlı Menü
Neler Yapıyoruz?
İletişim

Yeşilova Mh. Lowland Business Rezidans Etimesgut/Ankara

0312 276 76 71
0532 374 69 45
0532 251 00 43

gokmen@gokyil.com